Jaki laminator wybrać?

Facebook
Pinterest

Żyjemy w czasach kiedy mnogość wyboru przyprawia czasami o zawrót głowy. Nie inaczej jest w przypadku laminatorów. Jaki laminator wybrać? Ten, który zgrzewa na gorąco czy na zimno? Ten do formatu A4 czy większy? Z jedną diodą czy dwiema? I tak dalej, i tak dalej… A jak już wybierzemy laminator to przychodzi czas na wybór folii i zabawa zaczyna się od początku 🙂

Dla kogo laminator?

Odpowiem, że dla każdego kto spędza czas z dziećmi i chce ten czas wykorzystać jeszcze bardziej twórczo i kreatywnie. Laminator szczególnie dobrze się sprawdza, kiedy mamy przy sobie większą ilość dzieci, bo dzięki zalaminowaniu materiały, które stworzymy po prostu zostają z nami na dłużej. O tym co można wyczarować przy pomocy laminatora pisałam TUTAJ

Jaki laminator wybrać?

Kiedy kupowałam swój pierwszy laminator prześledziłam chyba wszystkie możliwe fora internetowe. I to, co rzuciło mi się w oczy to fakt, że każdy polecał swój laminator, a firmy były najróżniejsze. Innymi słowy – laminator to dość proste urządzenie, które jeżeli nie ma wad fabrycznych będzie działało po prostu dobrze.  To czym się różnią dane modele to czas nagrzewania, szybkość z jaką urządzenie laminuje, możliwość laminowania na ciepło i/lub zimno, obecność  diody, która pokazuje, że laminator jest już gotowy do pracy,  funkcja usuwania zacięć oraz format zalaminowanego dokumentu.

Na co zwrócić szczególną uwagę? 

Na pewno na wstępie można sobie odpuścić funkcję laminowania na zimno. Potrzebne są do tego specjalne, droższe folie, więc praktycznie nie korzysta się z tej możliwości. Pozostałe opcje – to już po prostu dodatkowe bonusy, które pewnie ułatwiają życie, ale można się równie dobrze bez nich obejść. Na przykład szybkość laminowania – waha się pomiędzy 200 a 350 mm na minutę. Podejrzewam, że przy większej ilości materiałów prędkość może mieć większe znaczenie. Mój sprzęt zgrzewa w czasie 300 mm/min i uważam, że jest to ok. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby to działać wybitnie szybciej  jeżeli ma być dokładnie i precyzyjnie.

Warto się zastanowić czy będziemy potrzebować laminatora do większych kartek niż A4. Fakt, że do laminatora A3 włożymy również kartkę mniejszą trochę kusi, bo to jak z ubraniami – lepsze za duże niż za małe. Jednak w tym przypadku naprawdę trzeba się zastanowić, ponieważ laminatory do większych formatów są dwa razy droższe.

Dodatkowe koszty

Czego jeszcze potrzebujemy, żeby zacząć przygodę z laminowaniem? Konieczne są specjalne folie. Różnią się one grubością od 75 do 125 micronów. Myślę, że tutaj najlepszy będzie złoty środek i wybranie folii o średniej grubości.

Przyda się również zaokrąglacz do niczego innego jak właśnie do zaokrąglania rogów (folia po wycięciu kątów może być ostra i zranić).

Myślę, że w związku z tym, że laminatory między sobą niewiele się różnią pod kątem parametrów wielu sprzedawców i producentów, aby zachęcić klientów sprzedaje całe zestawy, np. laminator + zaokrąglacz lub gratis dodaje zestaw folii.

Co jakiś czas pojawiają się laminatory w ofercie dużych dyskontów typu Lidl, Biedronka. Osobiście nie miałam z nimi do czynienia, więc trudno polecać coś czego się nie zna, ale przyznam, że nie znalazłam żadnych negatywnych opinii na ich temat.

Ja używam laminatora VeroTech do formatu A4 oraz folii 80 mic.

Zobacz inne artykuły

Mazury gdzie pojechać z dzieckiem?

Lato w Polsce trwa krótko. Planując urlop z dzieckiem chcemy trafić w dziesiątkę. Szukamy fajnego miejsca tak żeby plaża była blisko, było

Chcesz więcej praktycznych wskazówek?

Dołącz do naszej listy mailowej aby otrzymywać specjalne, dodatkowe treści i odbierz prezent, zakładki na dzień mamy!

prezent zakładki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart

Podaj adres e-mail, na który będziemy wysyłać Ci materiały

Uwaga ważne!
Musisz kliknąć przycisk w pierwszej wiadomości, by potwierdzić swój adres! Jeśli wiadomość nie przychodzi, sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

PAMIĘTAJ, żeby
odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem mamykreatywne.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie ZALEWSKI Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku (15-111) przy ul. Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 2/410, NIP 5423437528. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na mamykreatywne.pl/polityka-prywatnosci